Producenci
Promocje
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind Expert
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind Expert
338,00 zł 289,00 zł
szt.
Alkomat przesiewowy Lion AlcoBlow
Alkomat przesiewowy Lion AlcoBlow
1 499,00 zł 1 198,95 zł
szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + certyfikat
Alkomat AlcoDigital XS50 + certyfikat
249,00 zł 229,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

USŁUGA KALIBRACJI

Szanowni Państwo, w naszej ofercie znajdziecie nie tylko wysokiej klasy, niezwykle wydajne, a zarazem precyzyjne alkomaty, a także wszelkiego rodzaju osprzęt, niezbędny przy ich eksploatacji. Nasza firma świadczy także kompleksowe usługi w zakresie kalibracji alkomatów – nie tylko tych, zakupionych na naszej stronie WWW. Specjalizujemy się w procesach kontrolno-optymalizacyjnych każdego rodzaju sprzętu – zarówno modeli półprzewodnikowych jak i elektrochemicznych.

Wszyscy Ci, którzy używali, używają bądź w niedalekiej przyszłości zamierzają używać alkomatu, doskonale zdają sobie sprawę, iż kalibracja jest niezbędna, aby urządzenie pracowało poprawnie, a zarazem wydajnie. Proces kontrolno-optymalizacyjny pozwala odpowiednio ustawić sprzęt, aby ten nadawał się do dalszej eksploatacji – zarówno na potrzeby indywidualne jak i biznesowe. Warto podkreślić, iż jest to niezbędne, zwłaszcza jeżeli chcemy, aby nasz alkomat służył zachowaniu bezpieczeństwa na drogach. Nieprawidłowe odczyty spowodowane brakiem przeglądu w skrajnych wypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci. Przekłamane dane umożliwiają prowadzenie pojazdu osobie nietrzeźwej bądź niesłuszne ukaranie osoby trzeźwej. Tylko regularna kalibracja jest w stanie zapewnić właściwy, zgodny ze stanem rzeczywistym pomiar.

Za procesy kontrolno-optymalizacyjne alkomatów odpowiedzialni są nasi specjaliści. Kalibracja sprzętu odbywa się zgodnie z odgórnie przyjętymi normami i założeniami. Mimo że to producent wskazuje, kiedy powinna się odbyć, z naszego doświadczenia wiemy, iż najlepiej zgłosić urządzenie do kalibracji w przypadku modeli półprzewodnikowych po 100 – 300 pomiarach, zaś w przypadku egzemplarzy elektrochemicznych – po 500 pomiarów.

Częstotliwość przeprowadzania optymalizacji zależna jest przede wszystkim od intensywności użytkowania sprzętu. Uwaga! Kalibracja sprawdzi się także w przypadku alkomatów, które przez długi czas były przechowywane w niesprzyjających warunkach, w tym skrajnych temperaturach czy otoczeniu alkoholu. Zaawansowane technologicznie urządzenia same wskazują moment, w którym produkt musi przejść przegląd (kontrolka CAL).

 

Nasi specjaliści zajmują się kalibracją sprzętu na gwarancji – zakupionego w naszym sklepie, a także alkomatów kupionych w innych miejscach. Pragniemy zaznaczyć tutaj, że wybrane produkty z naszej oferty posiadają roczną bądź dwuletnią kalibrację w cenie – proces optymalizacji przez ten czas wykonywany jest za darmo. Każda przeprowadzona przez nas kalibracja udokumentowana jest za pomocą specjalnego świadectwa jakości, zwanego „Certyfikatem Kalibracji Alkomatu”. Dokument ten jest dostarczany do Klienta wraz z urządzeniem. Ponadto, znajduje się on w zestawie do każdego urządzenia znajdującego się w naszym sklepie.

Uwaga! Alkomat oddany do kalibracji nie powinien posiadać baterii oraz ustnika. Czas wykonywania optymalizacji nie jest dłuższy aniżeli kilka dni roboczych.

W przypadku kalibracji innych alkomatów, aniżeli dostępnych na poniższej liście, prosimy pierw o kontakt z przedstawicielem naszej firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl